Continue

Porsche prezentuje swą różnorodność – również w internecie.

Oderwać się od ziemi

Dlaczego producent samochodów sportowych tworzy statki powietrzne dla przestrzeni miejskiej? „Porsche staje się wiodącą marką w segmencie mobilności premium”, wyjaśnia Detlev von Platen, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu w Porsche AG. „W przyszłości może to objąć również trzeci wymiar”. Pierwszy krok w kierunku wkroczenia w przestrzeń powietrzną Porsche podejmuje u boku znanego na całym świecie koncernu lotniczego: przy współpracy firmy Boeing oraz jej spółki zależnej Aurora Flight Sciences ruszyły prace nad prototypem skierowanym do atrakcyjnego rynku przyszłości Premium Urban Air Mobility. Partnerzy dążą do stworzenia statków powietrznych w segmencie premium, które w przyszłości będą transportować ludzi w aglomeracjach szybciej i wydajniej niż dzieje się to w przypadku aktualnie oferowanych środków transportu.

Link Dowiedz się więcej

Coś spektakularnego na tylne siedzenie

Wizjonerski sposób myślenia wyróżniał Porsche już od zawsze. W szczególności jeśli chodzi o nowoczesne technologie – zarówno te przeznaczone do komory silnika, jak i do wnętrza pojazdu. „Elastic Content” to najnowsze dzieło inżynierów Porsche, które powstało we współpracy z monachijskim start-upem Holoride. Kryje się za nim całkowicie nowatorska forma spektakularnych multimedialnych systemów rozrywki: w okularach VR, połączonych z czujnikami w Porsche, wyświetlane są obrazy 2D i 3D, które w czasie rzeczywistym dopasowują się do ruchów samochodu. Gdy Porsche w realnym świecie wykonuje zakręt w prawo, projekcja porusza się w taki sam sposób. Pierwsze scenariusze zaprezentowanego już prototypu to podwodne światy i miasta przyszłości. Treści dostarcza gigant medialny Discovery, rynkowa premiera planowana jest na 2021 r.

Link Dowiedz się więcej

#PorscheSocialMedia

Marka Porsche posiada bezgraniczną siłę od-działywania nie tylko na ulicach, ale również w różnego rodzaju mediach społecznościowych. Oficjalny kanał Porsche na Instagramie obserwuje ponad 18 milionów użytkowników. Również Porsche Newsroom i lifestylowe profile Porsche @ crazyaboutporsche oraz @type7 codziennie zyskują nowych zwolenników. Pod hasztagiem #porsche kryje się 17,2 mln wpisów, pod #911 jest ich 6,7 mln, a #porschemoment jednoczy rosnącą każdego dnia liczbę entuzjastów Porsche. Również debiut Porsche w Formule E pasjonuje internautów na całym świecie. Potwierdzeniem tego jest nie tylko liczba użytkowników biorących udział w światowej premierze 99X Electric na platformie medialnej Twitch, lecz również rosnąca grupa fanów oficjalnego kanału zespołu Formuły E TAG Heuer Porsche na Instagramie: @porsche.formulae.

Link Dowiedz się więcej

„Niech moc będzie z Tobą”

W 1977 r. rozpoczyna się pasmo sukcesów Gwiezdnych Wojen, legendarnej serii filmowej science fiction, której głównymi bohaterami są Luke Skywalker, księżniczka Leia, Darth Vader i C-3PO. 42 lata później, w połowie grudnia 2019 r., odbywa się światowa premiera Gwiezdnych Wojen 9: Skywalker. Odrodzenie. Ale jeszcze przed nią Porsche oraz Lucasfilm, producent Gwiezdnych Wojen, prezentują wspólny projekt statku kosmicznego. Jest on połączeniem DNA wzornictwa Porsche z kultowymi atrybutami designu Gwiezdnych Wojen. Michael Mauer, dyrektor Style Porsche skomentował: „Ścisła współpraca z zespołem designerów Gwiezdnych Wojen to dla nas ogromna korzyść – jestem przekonany, że obie strony skorzystają na tej wymianie”.

Link Dowiedz się więcej

Najczęściej czytane